انتخاب بهترین پارچه رومبلی برای اثاثیه منزل

digitalMarketing
پارامترهای انتخاب استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ
April 24, 2020
رنگ آستری در نقاشی ساختمان
April 28, 2020
Show all

انتخاب بهترین پارچه رومبلی برای اثاثیه منزل

sofa_fabric

 پارچه برای اثاثیه منزل مانند مبلمان و یا صندلی راحتی، بنوعی دارائی شما محسوب می گردد و شما هم دوست ندارید که پس ازگذشت چند ماه، به تعویض مجدد آن فکر کنید. اما با انتخاب اشتباه و یک پارچه رومبلی بدون کیفیت،  بزودی گرفتار پاک کردن لکه ها از روی آن خواهید شد. و اگر رنگ و طرح نامناسبی را برای پارچه انتخاب کرده باشید، همیشه ازدیدن مبلمان خود رنج میبرید ( وحتی شاید ناچار شوید که پول بیشتری را هزینه کرده و دوباره پارچه رومبلی بخرید) پس قبل از انتخاب پارچه برای اثاثیه منزل، به شما توصیه می کنیم که کیفیت و دوام، راحتی استفاده و شیوه انتخاب آن را درنظر داشته باشید. ما درادامه به شما فاکتورهای مناسب برای خرید یک پارچه رومبلی را توضیح خواهیم داد، تا شما نیزبا یک انتخاب درست بتوانید بمدتی طولانی ازدیدن اثاثیه منزل خود لذت ببرید.

 

مبلمان از چه اجزائی تشکیل شده است؟

برای ساختن تشکچه صندلی ها، نیمکت ها ، پاتختی و…، از موادی مانند پارچه، توری، بالشتک و فنر استفاده می شود. ساخت وتولید مبلمان از قرون وسطی مرسوم گردید و در قرون ۱۹و۱۷،۱۸ میلادی استفاده از مبلمان محبوبیت زیادی داشت. و آن زمان گاهی از مواد نامتعارفی مانند موی اسب، پشم و حتی علف خشک بعنوان اجزای داخلی مبل استفاده می شد. اما امروزه، برای دوام بیشتر فنرهای فلزی و فوم بکار گرفته می شود. اجزای داخلی قابل رویت نیستند، اما بکارگیری هریک می تواند تفاوت زیادی را در کارآیی و راحتی یک مبل بوجود آورد. اگرچه پارچه رومبلی دراثر سائیدگی و پارگی مستهلک می گردد،  ولی  قابل تعویض است و با انتخاب مواد با کیفیت ومناسب برای اجزاء داخلی، میتوان دوام مبلمان را برای سال های طولانی تضمین نمود. 

pic2

 

توصیه هایی برای انتخاب بهترین پارچه رومبلی

وقتی شما به خرید پارچه برای اثاثیه منزل می روید، میبایستی نیازهای خود را درنظربگیرید، میچل گلد و باب ویلیامزاز بنیانگذاران شرکت مبلمان خانگی هستند و باب به شما توصیه می کند:” بهتر است همیشه نحوه زندگی خود واینکه چه کسی ازاین وسایل استفاده می کند را درنظر داشته باشید” و ” این به شما کمک می کند که مواد درست و مناسبی نیز انتخاب کنید”. احتمال داردکه شما عاشق ظاهریک پارچه مخملی ابریشمی شوید ولی اگر درخانه خود، بچه ویا حیوانات خانگی داشته باشید، این نوع پارچه خیلی زود از بین می رود. وسایلی که در جاهای پر رفت و آمد مانند اتاق پذیرائی یا اتاق نشینمن(هال) بکار می روند به پارچه های با دوامی نیازدارند، درحالیکه برای روکش کاناپه یا پاتختی اتاق خواب که کمتر دچار استهلاک و پارگی می شوند،  میتوان از هرنوع پارچه یا منسوجات دیگری استفاده نمود.

باب می گوید اشتباه دیگری که مردم مرتکب می شوند آن است که درنظر ندارند که پارچه یا چرم با گذشت زمان دچار استهلاک خواهد شد. وشما اگرهمیشه برچسب مبلمان را بخوانید و درنمایشگاه رومبلی نیز از فروشنده سوالات خود را بپرسید، می توانید طلاعات مورد نیاز خود را در رابطه با اجزاء سازنده مبلمان و حتی نحوه تمیزکردن پارچه رومبلی بدست آورید، پس از آن باید بیندیشید که چه امکاناتی را می توانید برای نگهداری و مراقبت از گزینه انتخابی خود فراهم سازید.  باب از شما سوال می کند:” آیا شما  می توانید تصور کنید که پس از پنج سال،  مبل شما درچه وضعیتی خواهد بود؟ آیا شما چرم را دوست دارید که فقط به خانه و زندگی شما جلوه زیبایی ببخشد؟ آیا شما مرتب با جاروبرقی نیمکت و مبلمان خود را تمیز می کنید؟ آیا هنگامی که از اتاق پذیرایی خود استفاده نمی کنید، پرده ها را می بندید تا از بورشدن پارچه رومبلی خود، دراثر تابش نورمستقیم خورشید، جلوگیری نمائید؟”

 

بهترین پارچه رومبلی، برای خانه هایی که کودک و حیوانات خانگی دارند

میچل می گوید:” وقتی من و برادرم درحال رشد بودیم( کوچک بودیم) اجازه رفتن به اتاق پذیرائی را نداشتیم چون آنجا مخصوص شرکت( میهمان) بود”.   اما امروزه انواع مختلف پارچه رومبلی تولید می گردند که درمقابل استهلاک و شستشو، دارای مقاومت بالائی هستند.

او همچنین می گوید:” ما سعی داریم که در مقابل استهلاک رومبلی بواسطه بچه ها وحیوانات خانگی، بخاطرپاک کردن لکه ها بواسطه فرضا” دوستداران شراب قرمز و درمقابل تغییرکیفیت پارچه که بواسطه تابش نورخورشید بوجود میآید، یک پارچه بسیار مقاوم وبا دوام تولید نمائیم . ما از تولید کنندگان پرطرفدار اثاثیه منزل هستیم ،  پس چرم را که روکش بسیار مناسب ومقاومی هست را به این دوستان توصیه می کنیم و آن ها نباید نگران خراشیدگی های احتمالی باشند”.

همچنین اگر یک خانه پررفت وآمد دارید، پارچه های ظریفی مانند ابریشم نیز بعلت دوام کم و دشواری پاک کردن لکه، گزینه مناسبی برای مبلمان شما محسوب نمی گردد.

 

چگونه یک رومبلی لوکس(گران قیمت) انتخاب نمائیم؟

احتمال دارد به هنگام انتخاب این گزینه، از بابت کثیف کاری کودکان و یا حیوانات خانگی نگران باشید، میچل توصیه می کند:” درهرصورت شما با آزادی عمل ، انتخاب خود را بانجام رسانید”  و پارچه هایی که توصیه می کند:

  • پارچه پشم تبت کرکی – میچل می گوید:” شما با این پارچه احساس آرامش و راحتی می کنید ولی این مبلمان بخاطر لکه، جای مناسبی برای خوردن کراکر کره بادام زمینی نیست”.

  • پارچه کتان بلژیکی – میچل می گوید “با اینکه کتان بسیار با دوامی است  اما رنگ های روشن این پارچه، درخانواده هایی که بچه دارند زود لک می شود . اما دیگر مزیت آن چروک نشدن است و حتی بعد از درازکشیدن،  باز هم ظاهری صاف وبدون چروک خواهد داشت “.

میچل اضافه می کند که اگر چنانچه نگران قیمت این پارچه های لوکس هستید، می توانید از آن ها فقط بعنوان روکش برای بالش (کوسن) استفاده کنید، و هروقت هم از آن خسته شدید، بسهولت آن را تعویض نمائید.

 

شکل مبلمان را هم درنظر داشته باشید

شما میبایستی به هنگام انتخاب پارچه رومبلی،  به شکل مبل نیز توجه نمائید( دراینصورت، دوزنده هم از شما تشکر خواهد کرد) اگرچنانچه ترکیب ظاهری مبلمان شما دارای انحناء است توصیه باب، درنظر داشتن پارچه هایی با رنگ جامد است . و می گوید: “برای این نوع مبلمان، استفاده از پارچه هایی با طرح وبافت در جهات متمایز، گزینه مناسبی نیست”. طرح یک پارچه ممکن است قبل از دوخت خیلی عالی بنظر برسد، اما وقتی به تکه های کوچکتر بریده شد، چیدمان آن ها برای دوخت رومبلی با انحنای مبلمان، کاردشواری می شود. پس بیادداشته باشید که به هنگام انتخاب پارچه برای رومبلی باید شکل مبل را نیزدرنظر بگیرید) باب می گوید: “ما برای مبل های  بزرگی مانند نیمکت، استفاده از روکش پارچه ای به رنگ جامد ویا رنگ خنثی کلاسیک را توصیه می کنیم تا با گذشت زمان از آن خسته نشوید و برای مبل های کوچکتر نیزمیبایستی پارچه را به رنگ های شاد وزنده انتخاب نمائید، بعنوان مثال، برای یک مبل تکی می توانید ازپارچه طرح دار و یا با رنگ سایه روشن استفاده کنید ”  همچنین شما میبایستی رنگ و طرح سایر وسایل اتاق، بخصوص باقی تکه های مبلمان خود را درنظرداشته باشید و مطمئن شوید که رنگ ، طرح  و نقش همه اثاثیه منزل با یکدیگر هماهنگی خواهند داشت.

 

پارچه رومبلی را قبل ازخرید امتحان کنید

باب می گوید:”ساده ترین راه برای اطمینان از اینکه انتخاب درستی کرده اید آن است که وقتی رو ی مبل خود نشستید، احساس راحتی کنید، و از خرید خود اطمینان خاطر حاصل نمائید”.

 اگر شما ازمیان پارچه هایی که درفروشگاه دیده اید، به نمونه ای علاقمند شدید، می توانید از فروشنده بخواهید که اجازه دهد و آن را روی مبلمان خود امتحان کنید،  تا بتوانید با اطمینان خاطر بیشتری خرید خود را بانجام رسانید. شاید دوست داشته باشید که پارچه خود را سفارش دهید. دراینصورت یک آلبوم بزرگ از انواع پارچه های طرح دا ربا نقش های متعدد و در رنگ های مختلف را مشاهده خواهید نمود. و این کار موجب میگردد که شما با دقتی بیشتر و مشتاقانه به انتخاب پارچه ایده آل خود بپردازید.

 

به سایر گزینه ها در خارج از فروشگاه هم فکر کنید

شما نباید فقط به دیدن  نمونه های یک فروشگاه پارچه رومبلی اکتفا کنید، بخصوص اگرکه یک نیمکت بزرگ وقدیمی دارید. شما می توانید بعنوان یک گزینه، پارچه هایی نامتعارف و با بافت فرش وگلیم را نیز برای نیمکت خود در نظر داشته باشید. در اینصورت، انتخاب شما جسورانه تر خواهد بود زیرا یک پارچه مدرن و امروزی را برای یک مبل قدیمی وتاج دار بکار برده اید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *