نحوه رفع مشکلات معمولی اتو بخار

washer2
چگونه یک ماشین لباسشوئی را تعمیر کنیم؟
April 16, 2020
carpet1
بایدها و نبایدها درخرید موکت
April 16, 2020
Show all

نحوه رفع مشکلات معمولی اتو بخار

iron2

آنچه شما نیاز دارید

اتو وسیله کوچکی است که برای صاف کردن لباس های چروک و از بین بردن میکروب های موجود درآن، استفاده می شود. بطورمعمول تعمیرات ناچیزی را برای یک اتویی که خوب ساخته شده است نیاز داریم. اما گاهی اوقات میبایستی که دسته های  اتو که شل می شوند را سفت کنید، سیم های برق معیوب آن را تعویض کنید ویا گرفتگی سوراخ های بخار اتو را باز کنید. شما با انجام مراحل زیر می توانید بسهولت این مشکلات را برطرف نمائید.

گام اول- مشکل اتو را تشخیص دهید

قبل از شروع به تعمیر، این مهم است که بدانید چه نوع مشکلی وجود دارد و چه چیزی برای  اصلاح آن لازم است. ابتدا بهتراست که کتابچه راهنمای اتوی خود را بخوانید تا مطمئن شوید که هیچ مشکلی در تنظیمات اتو، وجود ندارد. در مرحله بعد و هنگامی که اتو روشن است، اگر اتو گرم نگردیده و یا بیش از حد داغ می شود، ترموستات و سیم برق اتو را بررسی کنید. اگر زمانیکه اتو روشن است، بخار بخوبی از سوراخ های کف اتو خارج نمی شود و یا اینکه بجای بخار، آب به بیرون می پاشد، میبایستی مسدود بودن سوراخ های کف و جائیکه بخار خارج می شود، را بررسی کنید. نکته آخر اینکه سطح کف اتو را نیز بررسی کنید ودر صورتیکه تکه ای از لباس به آن چسبیده است، آن را پاک نمائید.

 

گام دوم- اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید

اتو را میبایستی خاموش کرده و بگذارید کاملاً خنک شود. زیرا در حین تعمیر، اگر اتو به برق متصل باشد، ممکن است دچار شوک الکتریکی یا برق گرفتگی شوید.

 

گام سوم- سیم برق و ترموستات را تعویض کنید

قبل از اینکه بخواهید سیم برق را تعویض کنید، باید مطمئن شوید که می توانید مشابه آن و یا کابلی با همان کیفیت را برای اتو پیدا کنید. میتوانید کابل برق را در فروشگاه های محلی تعمیرات لوازم خانگی و یا فروشندگان آنلاین جستجو کرده و یا آن را به فروشگاه لوازم سخت افزاری یا لوازم خانگی برده تا احتمالا” مشابه آن را تهیه نمائید.

نخست با استفاده از یک پیچ گوشتی مناسب، پانل جلد اتو را از بدنه جدا کنید. اغلب در داخل بدنه نیز پیچ های دیگری وجود دارند که سیم را در جای خود نگه می دارند و شما باید آنها را نیز بازکنید. سپس ، دوشاخه کابل برق که به پریز متصل می شود را باز نموده و کنار بگذارید. حال سیم جدیدی که تهیه کرده اید را دقیقاً به همان روش که گفته شد، مجدد با پیج هایی که باز کرده بودید، به بدنه متصل نمائید. والان موقع مناسبی است که اگر ترموستات نیز ایراد دارد، همزمان آن را نیز تعویض نمائید.

درآخرین مرحله ، پانل را مجدداً به بدنه اتو متصل نموده، آن را روشن کنید تا مطمئن شود که اتو بخوبی گرم می شود.

 

گام چهارم- صفحه کف اتو را تمیز کنید

هر آنچه که به کف اتوچسبیده باشد می تواند مشکلاتی درحین اتو کشیدن، بوجود آورد ، بنابراین مهم است که هر زمان که کف اتو لکه یا کثیف شده است،  آن را تمیز کنیم. برای برطرف کردن لکه ها ، یک پارچه را مرطوب کنید ، روی آن نمک بریزید و آن را به کف اتو بمالید. ویا اینکه با بکاربردن یک تکه ابر آغشته به آب و صابون، بسهولت آن لکه را برطرف نمائید. و اگر لکه پاک نشد، مقداری خمیردندان را روی یک پارچه نرم بمالید و کف اتو را با آن پاک کنید.

وقتی که براده های لباس سوخته در کف اتو جمع می شوند ، میتوان با استفاده از سرکه سفید آن ها را از بین برد. ویا اینکه مقدار مساوی سرکه و نمک را با هم مخلوط کرده و پس از گرم کردن محلول ، از آن برای تمیز کردن کف اتو بکار استفاده نمائید. ولی هرگز از سیم ظرفشوئی ، سمباده ویا حتی پاک کننده هایی که موجب خراشیدگی سطح کف اتو می شوند، استفاده نکنید ، زیرا ممکن است موجب خراشیدگی سطح تفلون کف اتو گردیده وبرای همیشه کف اتو را خراب کند.

 

گام پنجم- علائم سوختگی را تمیزکنید

به جز قسمت زیرین،  کل اتو را با کاغذ بپوشانید. سپس اتو را به فضای آزاد همانند تراس یا حیاط ببرید تا بخارهای متصاعد شده از  ماده تمیز کننده اجاق گاز، داخل خانه پخش نشوند. به طور مستقیم ماده پاک کننده اجاق گاز را فقط روی کف اتو بپاشید. بمدت سه دقیقه بگذارید بماند، سپس  با آب سرد آن را بشویید. وپس از اتمام کار، کاغذ را از بدنه اتو باز کنید.

 

  گام ششم- محفظه آب و سوراخ های بخار اتو را تمیز کنید

در حدود یک چهارم مخزن آب اتو را از سرکه سفید پر کنید، اتو را روشن کرده  و سپس آن را بصورت بخار از مخزن خالی کنید. بخارات متصاعد شده حاوی سرکه، گرفتگی سوراخ ها که توسط رسوب مواد معدنی آب مسدود شده اند را باز می کند. این کار را تا زمانی که سوراخهای کف اتو از رسوب پاک نشده، ادامه دهید.

درخاتمه، برای تمیز کردن مخزن اتو میبایستی آن را با آب مقطر پر کرده وکاملاً بشویید ، تا مخزن اتو و سوراخ های کف آن، از سرکه پاک گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *