معرفی وبسایت آموزشی رایگان برای برنامه نویسی

انواع غلتک و قلم مو برای نقاشی ساختمان
May 25, 2020
Show all

معرفی وبسایت آموزشی رایگان برای برنامه نویسی

coding- site

زمانی فراگیری و آموزش برنامه نویسی، مختص افراد خاصی بود، اما امروزه چنین نیست. همانطوریکه بیشتر کار آفرینان، فریلنسرها و بازاریابان به شما خواهند گفت که چگونه با یک برنامه ریزی مناسب می توانید به موفقیت دست یابید، من نیز برای کسب موفقیت، یادگرفتن برنامه نویسی را به شما توصیه می کنم. من طی یکسال گذشته، برنامه نویسی را یاد گرفتم. چون باور دارم که با کسب این مهارت می توانم کارآفرین بهتری باشم: بعنوان مثال، وقتی همکارانم در سایت با مشکلی مواجه شوند، من بسرعت می توانم این مشکل را برطرف نمایم.

برای یادگرفتن برنامه نویسی نیازی نیست که خود را به زحمت بیندازید و یا مبلغ خیلی زیادی را هزینه کنید. شما از طریق وبسایت های زیر، می توانید از دوره های برنامه نویسی رایگان و بصورت آنلاین استفاده نمائید:

۱- Codeacademy

یکی از محبوب ترین وبسایت ها برای آموزش رایگان برنامه نویسی، Codeacademy است. درحقیقت، از طریق این وبسایت، بیش از۴۵ میلیون کاربر، تجربه شیرین آموزش کدنویسی را داشته اند. شما می توانید عضو این وبسایت شوید و اغلب زبان های برنامه نویسی  را از HTML ، CSS ، JavaScript  و SQL گرفته تا Bash / Shell ، Python ، Ruby و C ++ یاد بگیرید.

۲- Coursera

Coursera درسال ۲۰۱۲ تأسیس گردید و هم اکنون به یک موسسه بزرگ آموزشی سودمند در زمینه فناوری اطلاعات تبدیل گردیده که بیش از هزار دوره آموزشی را از طریق ۱۱۹ موسسه ارائه نموده است. هرچند که برای دریافت گواهینامه برخی از برنامه ها، میبایستی مبلغی را پرداخت نمائید. ولیکن تعدادی از دوره های برنامه نویسی مقدماتی نیز در زمینه های مختلف وجود دارند که دراین موسسه و از طریق دانشگاه هایی مانند دانشگاه واشنگتن، استانفورد، تورنتوو وندربیلت بصورت رایگان ارائه میگردند.

 ۳- EDX

EdX یکی دیگر از پلتفرم های پیشرو در زمینه یادگیری آنلاین است که بصورت Open Source می باشد. وتوسط دانشگاه های  هاروارد و MIT آمریکا در سال ۲۰۱۲  تأسیس شده است. پس  با اطمینان خاطر می توانید در رابطه با برترین فناوری ها و تئوری های دنیا بیاموزید. درحال حاضر EDX دارای ۵۳ مرکز آموزشی می باشد. و نباید آن را بعنوان مرکزی که  علوم کامپیوتر را از دانشگاه هاروارد، بصورت رایگان ارائه می کند، اشتباه بگیرید.

۴- Udemy

این وبسایت، در سال ۲۰۱۰ بعنوان یک بستر یادگیری آنلاین بوجود آمد و دوره های آموزشی آن بیشتر بلحاظ بهبود مهارت های شغلی، مورد استفاده قرار می گیرند. با اینکه برای برخی از دوره های آموزشی باید شهریه بپردازید ، اما دوره های برنامه نویسی زیادی مانند برنامه نویسی برای کارآفرینان ، آموزش Django ،  #۱ Python Frameworks، API ، HTML  ، CSS  و +  Paymentsنیز وجود دارند که بصورت ویدئویی و رایگان آموزش داده می شوند.

۵-AGupieWare

یک سایت یک برنامه نویس مستقل است. که برنامه های علوم کامپیوتر را از برخی از موسسات پیشرو در ایالات متحده بررسی نموده است. سپس بر اساس دوره های رایگان ارائه شده توسط دانشگاه های  استنفورد ، میت ، کارنگی ملون ، برکلی و کلمبیا،  یک برنامه درسی مشابه را بوجود آورده است. این برنامه، به ۱۵ دوره دسته بندی شد ه و  بصورت سه کلاس مقدماتی، هفت کلاس اصلی و پنج دوره انتخابی ارائه می گردند. شما از این وبسایت یک مدرک معتبر دانشگاهی دریافت نخواهید کرد. ولیکن این دوره ها بعنوان یک برنامه مقدماتی عالی برای برنامه نویسان کامپیوتری محسوب می گردند.

۶- GitHub

بعضی اوقات، وقتی دچار مشکلی می شوید، باید به یک کتاب مرجع مراجعه کنید. در برنامه نویسی هم کتاب مرجع شما، GitHub است.  جایی که  بیش از ۳۱ میلیون توسعه دهنده برای میزبانی و بررسی کدها ، مدیریت پروژه ها و ساخت نرم افزار با یکدیگر همکاری می کنند. در GitHub، بسیاری از زبان های برنامه نویسی استفاده می شوند و مبانی اولیه برنامه نویسی را با کمپین های مختلف آموزشی، یاد می دهند.

۷-  MIT Open Courseware

اگر مقدمات برنامه نویسی را یاد گرفته اید، این سایت برای یادگیری عمیق تر شما مناسب است. و می توانید از سایت رایگان MIT استفاده کنید. دوره های این سایت، شامل دوره های مقدماتی علوم کامپیوتر و برنامه نویسی در زمینه پایتون و زبان های برنامه نویسی خاصی مانند Java ، MatLab ،  C و C ++ می باشند.

۸-Hack.pledge()

مجموعه ای  از توسعه دهندگان هستند، که برخی از این افراد، از توسعه دهندگان مشهوری مانند Bram Cohen ، مخترع  BitTorrent  می باشند. شما از طریق این سایت میتوانید مهارت های برنامه نویسی خود را با آموختن روش های توسعه دهندگان پیشرو در جهان ، تکمیل نمائید.

۹-  Code Avengers

خارج از نیوزلند،آموزش های برنامه نویسی سرگرم کننده و جذابی تدارک دیده شده است. این برنامه ها برای کودکان ۵ تا ۱۴ سال؛ برای معلمان مدرسه ای که مایل به تدریس برنامه نویسی هستند؛ برای افرادی که بصورت حرفه ای وارد برنامه نویسی می شوند؛ و برای مبتکرین ۱۵ سال به بالا قابل استفاده است. همچنین کمپین های برنامه نویسی یک تا سه روزه ای برای دانش اموزان تا ۱۷ سال ارائه می گردند. این اردوها درایالت های مختلف ودرکشورهای خارجی برگزار می شوند. این دوره ها روی طراحی بازی ، C ++ ، HTML ، پایتون وزبان های برنامه نویسی دیگری تمرکز دارند. و شما به چندین زبان دسترسی خواهید داشت.

۱۰- Khan Academy

این آکادمی، در سال ۲۰۰۶ توسط استاد سلمان خان تأسیس گردید. و یکی از منابع آموزشی رایگان و آنلاین بشمار می آید. دوره های آموزشی بصورت ویدئویی و مرحله به مرحله است . و  با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و پردازش آن، می توانید چگونگی طراحی برنامه، انیمیشن و بازی  را یاد بگیرید. همچنین شما نحوه ایجاد صفحات وب را با HTML و CSS خواهید آموخت.  “Hour of Code” برای معرفی دانش آموزان با فراگیری یک ساعت علوم کامپیوتر و برنامه نویسی رایانه،  طراحی شده است. ما دیدن آن را  به شما توصیه می کنیم.

۱۱-Free Food Camp

در این وبسایت شما می توانیدHTML5 ، CSS3 ، JavaScript ، Databases ، React.js ، Node.js را یاد بگیرید. و می توانید سایر زبان ها را از طریق شبکه و پیوستن به جامعه حرفه ای و در کنار دانشجویان بیاموزید. شما حتی می توانید با این افراد و با بکارگیری مهارت های کد نویسی یکدیگر، برنامه ها را بدون هزینه بسازید. این یک واقعیت است: شما با یادگیری این مهارت ها، یاد می گیرید که چگونه مشکلات جهان واقعی را حل کنید . در اینجا، کدها همیشه و بصورت رایگان در دسترس شما هستند.

۱۲-Web Fundamentals

این پروژه گوگل بود که درسال ۲۰۱۰،  برای توسعه دهندگان وب و برای مقابله با HTML5 اپل، راه اندازی شد. این سایت غنی از مطالب آموزشی، منابع و جدیدترین بروزرسانی های HTML5  می باشد. Open Source است و برنامه نویسان می توانند بسهولت از آن استفاده نمایند. از آنجائی که مطالب این وبسایت فراتر از دوره های آموزشی مقدماتی هستند لذا شما به دانش و داشتن مهارتی خاص نیاز دارید.

شاید درگذشته برای دسترسی به کدها، احتیاج به کتاب ها و کلاس های گران قیمت داشتید. اما با معرفی این منابع آموزشی، میتوانید بسهولت و بدون صرف هزینه برنامه نویسی را بیاموزید . پس من مصرانه توصیه می کنم که هر کارآفرینی برای کسب مهارت و رسیدن به موفقیت، برنامه نویسی را بیاموزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *