بایدها و نبایدها درخرید موکت

iron2
نحوه رفع مشکلات معمولی اتو بخار
April 16, 2020
mainPainting
نحوه آماده سازی دیوارهایی که باید رنگ شوند
April 16, 2020
Show all

بایدها و نبایدها درخرید موکت

carpet1

نوشته شده توسط:

Cheryl Simmons

به روز شده:

 ۰۶/۲۳/۲۰۱۹

انتخاب و تصمیم گیری درخرید موکت، بعلت تنوع زیاد آن می تواند کار دشواری باشد.  البته می توان با صرف وقت، جستجوی مناسب و پیدا کردن خرده فروشی ارزان قیمت، این کار را مدیریت کرد و موکتی خرید که بتوان سال های زیادی را با رضایت خاطر از آن استفاده نمود.

شناخت الیاف و ضمانت نامه ها

با شناخت انواع الیاف بکار رفته د رتولید موکت، متوجه می شوید که کدام نوع  از آن  برای شما مناسب تر است . همه انواع الیاف موکت، یکسان تولید نمی شوند. بعنوان مثال، الیاف طبیعی مانند پشم و یا الیاف مصنوعی وجود دارند که اغلب درموکت های دیواری بکا رمی روند. شما با آگاهی از ویژگی های هر نوع از الیاف بکار رفته درموکت،  می توانید به هنگام خرید، انتخاب خود را به الیاف دلخواه خود، محدود سازید.

البته تصورنکنید که یک نوع از الیاف،  همیشه بهترین است . زیرا هر نوع از الیاف، دارای مقاومت خاصی می باشد. اما سایر اجزای سازنده موکت ، تأثیر یکسانی درنحوه عملکرد آن خواهند داشت.

در مورد رتبه بندی و ضمانت نامه تولید کننده،  اطلاعات مفیدی را  بدست آورید. بطورمعمول خرید موکت برای اغلب مردم بعنوان یک سرمایه گذاری بزرگ محسوب می گردد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که با خرید این محصول،  ویژگی مورد نظر شما، تأمین می گردد. بعنوان مثال، بسیاری از ضمانت نامه ها، پله ها را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. بنابراین اگرمی خواهید موکتی را برای پلکان خود بخرید، میبایستی بدنبال ضمانت نامه ای باشید که پلکان را نیز پوشش دهد، حتی اگر قصد استفاده از ضمانت نامه را هم نداشته باشید، محتوای هرضمانت نامه نشانه اعتبار سازنده محصول  است. اگرمحصولی فاقد ضمانت نامه طویل مدت باشد، این نشانه خوبی برای خریدار است که بداند تولید کننده، کیفیت طولانی مدتی را برای محصول خود،  تضمین نمی نماید.

تعیین کیفیت

عوامل تعیین کننده کیفیت یک موکت را بشناسید. لزومی هم ندارد که دراین زمینه متخصص باشید، اما اگربدانید که چه فاکتورهایی در کیفیت بالای یک موکت نقش دارند وعملکرد آنها چگونه است، می توانید محصول خود را با دقت بیشتری انتخاب نمائید.

به میزان تراکم بافت موکت خیلی توجه نکنید- تراکم (بدون درنظر گرفتن پشت محصول) با معیار یارد مربع در هر اونس(سانتیمترمربع در هر گرم) سنجیده می شود. متأسفانه بسیاری از فروشندگان موکت از تراکم، بعنوان یک ویژگی مهم در فروش محصول خود استفاده می کنند واین باعث شده که اغلب مشتریان بر این باور باشند که هرقدر میزان تراکم بیشتر باشد، موکت مناسب تر است. درحالیکه خرید براساس صرفا” میزان کیفیت تراکم، می تواند منجر به خرید محصولی گرددکه همیشه پاسخگوی نیاز شما نباشد. 

یافتن خرده فروش

در اطراف خود جستجو کرده ویک خرده فروشی را که به آن اعتماد دارید، را پیدا کنید. بسیاری از افراد به هنگام خرید موکت، احساس عدم اعتماد و آسیب پذیری دارند، زیرا کیفیت موکت،  همیشه و به فوریت قابل مشاهده نیست، بنابراین مشتریان ناچارند که تنها به توصیه فروشندگان اعتماد کنند. اطمینان حاصل کنید که با خرید از فروشگاه موردنظر، تجربه خوشایندی خواهید داشت و به یک فروشنده قابل اعتماد مراجعه کرده اید. برای حصول اطمینان ازاینکه به فروشگاه و فروشنده قابل اعتمادی مراجعه داشته اید، پنج سوال زیر را مطرح کنید:

  • چه مدتیست که این کسب و کار را دارید؟

  • محتوای قیمت گذاری شما چیست؟

  • چه کسانی این برچسب ها را تهیه می کنند؟

  • آیا شما و نصب کننده های برچسب، بیمه هستید؟

  • آیا مدیریتی دارید؟ و آیا می توانم نمونه های کار شما را ببینم؟

براین باور هم نباشید که یک فروشگاه بزرگ ویا یک فروشگاه زنجیره ی بهترین گزینه برای شما خواهند بود. این فروشگاه ها معمولا هزینه زیادی را صرف تبلیغات می کنند تا به شما این باور را بدهند که محصولاتی ارزان قیمت و با بهترین کیفیت را به شما عرضه می نمایند، اما همیشه هم اینگونه نیست. برای یک تصمیم گیری مناسب، بهتراست که فروشندگان موکت را با هم مقایسه کنید.

اجازه ندهید که درمورد محصولاتی که آنها را دوست ندارید، با شما صحبت کنند. دربدو ورود، شما با استقبال گرم فروشنده مواجه می شوید، اما اگر احساس کردید که او شما را به خرید محصولاتی که فروش ندارند، سوق میدهد از آنجا خارج شوید. ممکن است که این فروشندگان، چیزی را که شما دوست ندارید، به شما توصیه کنند.

با خواندن اظهارنظرهای مشتریان، متوجه می شویدکه قیمت خرده فروشی ها با یکدیگر متفاوتند، پس از انتخاب موکت، بهتر است که  از دوسه تا خرده فروشی قیمت بگیرید. اطمینان حاصل کنید که قیمت پیشنهادی، دربردارنده همه ویژگیهای مورد نیاز شما می باشد: اگر شما می خواهید موکت را نصب کنید، مطمئن شوید که قیمت فوق مشمول تمامی هزینه های نصب و مالیات می گردد. واگر فقط موکت را می خرید، اطمینان حاصل کنید که قیمت فوق،  هم شامل مواد موردنیاز برای نصب(مانندچسب) و هم  شامل مالیات می باشد.

نظرات مشتریان را درمورد قیمت محصولات مختلف، مقایسه نکنید. اگر قیمت را از خرده فروشی های A و B  دریافت کرده اید، مطمئن شوید که آنها موکت مورد نظر شما ویا حداقل موکتی با کیفیت مشابه را عرضه می کنند. درغیر اینصورت برای یک رقابت تجاری، شما فرصت عادلانه ای  را به خرده فروشان نداده اید و خودتان نیز از این مزیت که بدانید کدامیک از فروشندگان خرده فروشی،  بهترین قیمت را ارائه می دهند، محروم می نمائید.

داشتن اعتماد به نفس به هنگام تصمیم گیری برای یک خرید ایده آل

درمورد انتخاب کالای مفید و مورد علاقه خودتان تصمیم بگیرید. درحالیکه انواع متنوعی از موکت وجود دارند، ولیکن می توان آنها را در تعداد محدودتری دسته بندی نمود. درمورد مزایا و معایب انواع موکت اطلاعات مفیدی  بدست آورید، تا بدانید که کدام نوع ازموکت، کارآیی مناسب تری برای منزل شما دربرخواهد داشت.

براساس طرح و نقش موکت،  برای خرید آن تصمیم گیری نکنید. انتخاب موکت بدون درنظر داشتن  اجزای سازنده آن، بدین معناست که با گذشت چند سال، از نظر رنگ و پاک کردن لکه ها، کیفیتی مناسبی در بر بخواهد داشت.

نمونه ای از موکت را به خانه ببرید!  رنگ موکت در شرایط مختلف نورپردازی، متفاوت بنظر می رسد. بنا براین رنگ موکت انتخابی ممکن است آنگونه که درفروشگاه دیده می شود، درخانه بنظر نرسد. از فروشنده  بخواهید که نمونه ای ازموکت  را حتی اگر قطعه کوچکی باشد، به شما امانت بدهد .

فوری خرید نکنید، چون ممکن است پشیمان شوید. اگر تمامی موارد را بررسی نکرده و سوال های مهم را نپرسیده اید، تا رسیدن به اطمینان، از خرید موکت خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *